Інформація про підсумки Місячника громадянського виховання

Інформація

про підсумки Місячника громадянського виховання

у Новонаталівській гімназії-філії

Відповідно до загальношкільного плану роботи, з метою формування в учнівської молоді ідентифікації з українською нацією, усвідомлення себе громадянином, патріотом і гуманістом, який може і має добросовісно впливати на розбудову громадянського суспільства, правової демократичної держави в Україні, захищати свої права, у Новонаталівській гімназії-філії  в січні 2022 року проходив  Місячник громадянського виховання під девізом «Я, родина, Україна». В рамках Місячника було проведено ряд заходів, котрі передбачали виховання в учнівської молоді почуття патріотизму і відповідальності за збереження і примноження природних та культурних надбань нашої країни, сприяли розвитку свідомого ставлення до правових і суспільних норм.

Упродовж Місячника проведено години спілкування та теми:

 • «Це все моє, що зветься Україна» (1 клас, класний керівник Довга В.М.);
 •  «Я – маленький громадянин держави» (2 клас, класний керівник Фурман Л.В.);
 •  «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна» (3 клас, класний керівник Осіння Т.П.);
 • «А я просто українка, україночка» (4 клас, класний керівник          Зінченко І.О.);
 • конкурс віршів «Моя рідна Україна» (5, 6 класи);
 •  усний журнал «Національні символи України» (7, 8 класи);
 • круглий стіл «У чому патріотизм душі, серця і дій» (9 клас).

Вчитель історії Ютко Н.М. для учнів 5, 6 класів провела інформаційну годину «Що означає бути громадянином України?».

В рамках Місячника, з нагоди відзначення  Дня Соборності України, організовано та проведено ряд заходів.

 1. Тематичні години спілкування національно-патріотичного спрямування:  «На світі багато чудових країн, мені наймиліша, найкраща, безсмертна моя Україна», «Ми – єдина Україна», «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».
 2. Вчителем історії Ютко Н.М. було проведено інформаційну годину з нагоди відзначення Дня Соборності, на якій Наталя Миколаївна ознайомила учнів 5-9 класів з витоками ідеї соборності, з історичними віхами на шляху соборності українських  земель. Завершилася інформаційна година переглядом відео «10 днів Незалежності України».
 3. Кульмінацією святкування стало проведення флешмобу                         «Живий ланцюг єднання». На подвір’ї школи  учні  створили символічне серце,  тримаючи державний прапор, вишиті рушники, створили нерозривний,  символічний ланцюг єдності, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості за свою державу.

 Під час проведення Місячника громадянського виховання, з метою вшанування героїчного подвигу  молодих захисників Української Народної Республіки, виховання почуття патріотизму, формування потреби усвідомлювати себе патріотом і громадянином України,  проведені  заходи,  присвячені  подвигу Героїв Крут:

 1. Оформлено інформаційний бюлетень «29 січня – День пам’яті Героїв Крут».
 2. Години спілкування на теми: «Бій під Крутами: пам’ятаємо героїв» «Герої Крут живуть у нашій пам’яті»  (7, 8 класи). Учні обговорили події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність упродовж останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами.
 3. Здобувачі освіти 5, 6, 9 класів  переглянули фільм «День пам’яті Героїв Крут» та поділилися своїми враженнями від побаченого. 
 4. В бібліотеці оформлено тематичну  виставку «Пам’ятай про Крути…».

Новонаталівська гімназія-філія долучилася до обласної благодійної акції, яка проводиться Херсонським державним будинком художньої творчості з     20 грудня 2021 по 15 лютого 2022 року.  З метою виховання співчуття, любові до людей, здатності прийти на допомогу, нести добро іншим через добрі справи, виховання в учнів почуття милосердя та розповсюдження ідей доброти, гуманізму серед дітей та учнівської молоді  проводилася робота з організації фінансової та матеріальної допомоги для тих, хто її потребує.  Благодійниками виступили  і учні, і педагоги закладу. Частина зібраних коштів, в сумі 500 гривень, надіслані для лікування 15-річній дівчинці     Алієвій Марджан   з села Надеждівка., а частину коштів (150 гривень) та зібраних речей (взуття) передано  дітям із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Людям із порушенням зору