Про школу

Новонаталівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-філія опорного навчального закладу “Хрестівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Хрестівської сільської ради Херсонської області” була заснована у 1967 році.

Заклад освіти відноситься до комунальної власності і має статус державного навчального закладу.

Головна мета освітнього закладу: задоволення потреб громадян, суспільства і держави у загальній середній освіті.

Головні завдання освітнього закладу: забезпечення реалізації права громадян на загальну середню освіту, формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення, а також створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.

Принципи, на яких будується діяльність навчального закладу: доступність, гуманізм, демократизм, незалежність від політичних, громадських і релігійних об’єднань; взаємозв’язок розумового, морального, фізичного і естетичного виховання; рівність умов кожної дитини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку, органічного зв’язку з національною історією, культурою, традиціями, диференціації змісту і норм освіти; науковість; розвиваючий характер навчання, гнучкості і прогностичності, єдності і наступності, безперервності і різноманітності, поєднання державного управління і громадського самоврядування.

Назва:НОВОНАТАЛІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ – ФІЛІЯ ОПОРНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “ХРЕСТІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ ХРЕСТІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ”Вид діяльності:ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАДКраїна:УКРАЇНААдреса:ХЕРСОНСЬКА область, ЧАПЛИНСЬКИЙ район,с. НОВОНАТАЛІВКА, вул. МИРУ, буд. 77АТелефон: (096) 3984583

ЗАВІДУВАЧ ФІЛІЇ: ШЕВЧЕНКО НІНА МИХАЙЛІВНА

НОВОНАТАЛІВСЬКА

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА

І – ІІІ СТУПЕНІВ

Новонаталівка… Маленьке село з більш ніж столітньою історією, яке загубилося у безкраїх таврійських степах. Жило, розвивалося село, а з ним писала свій літопис і школа.

У 1909 році наше село називалося Малинським, але поділилось на дві частини: де більше проживало родичів Нежурів – стало називатись Нежурівкою, а де більше було Фурсенків – Фурсівкою.

У 1927 році відкрилася початкова школа у Нежурівці. Грамоті дітей навчала Литвиненко (Щербініна) Наталя Миколаївна, перша вчителька в нашому селі, яка пропрацювала 32 роки в різних школах. У 1942 році вона навчала дітлахів у Фурсівській початковій школі, директором якої була Кравченко Марія Павлівна.

У 1932 році відкрили Нежурівську семирічну школу. Першим директором її став вихованець дитбудинку, який закінчив педробфак у м. Херсон, Чайчук Роман Данилович (викладав українську мову та літературу). Вчительський колектив школи складався з семи чоловік.

Фурсівка і Нежурівка ще з 1932 року вже належали до Новонаталівської сільської ради. Новонаталівка – так назвав поміщик Малинський наше село на честь своєї доньки Наталії.

У селах, які належали до Новонаталівської сільської ради, теж були свої школи. У Наталівці була початкова школа, в якій вчителювали Кулик Тетяна Мусіївна, Єрохіна Лідія Миколаївна. Ця школа пропрацювала найдовше, закрили її в 1975 році.

У Наумовці існувала початкова школа, вчителем в якій працювала Десна Марія Михайлівна. Ця школа проіснувала до 1954 року.

В Нежурівській школі, крім семирічки, була ще одна початкова школа, в яку ходили діти з Арламу.

При Новонаталівській семирічниій школі у 1952 році побудували новобудівлю-інтернат для проживання учнів із навколишніх сіл: Маячинки, Рогачинки, Шевченко, Арлам, Анголи, Германи, Наталівки, Наумовки, Петропавлівки, Маломихайлівки, Атамані.

В Новонаталівській семирічці під час війни директором школи працював Смолій Іван Савович (викладав російську мову та літературу).

У 1943 році, коли наше село звільнили від фашистів, директором була Семиженко Тетяна Сергіївна, а вчителями працювали Руденко Григорій Гнатович, Кулаковська Галина Максимівна, Кириченко Віра Лук’янівна.

Будівля школи на 320 місць була відкрита 1 вересня 1967 року. Першим її директором була Рудніцька Поліна Євгенівна. Все облаштування школи лягло на її плечі.

Не можна не згадати йінших керівників, що очолювали школу в різний час:

– 1927 рік – Щербініна Наталя Миколаївна;

– 1932 рік – Чайчук Роман Данилович;

– 1948 рік – Пузиренко Віктор Якович;

– 1954-1956 роки – Полтавець Микола Петрович;

– 1956-1961 роки – Демченко Анатолій Іванович;

– 1961-1964 роки – Молтабар Євгенія Вікторівна;

– 1964-1970 роки – Рудніцька Поліна Євгенівна;

– 1970-1983 роки – Куліш Ростислав Федорович;

– 1983-1985 роки – Авдєєв Іван Миколайович;

– 1985 (вересень – грудень) – Фурсенко Леонід Павлович;

– 1986-1990 роки – Лагодзя Віктор Єлісейович;

– 1990-2011 роки – Квятковський Анатолій Вікторович;

– 2011-2012 роки – Якуба Олег Євгенович;

– 2012-2017 роки – Квятковський Василь Вікторович.

Випускники нашої школи стали вчителями, лікарями, військовими, інженерами, обрали багато інших корисних та цікавих професій.

Вийшли із нашої школи і сімейні вчительські династії: Єрохіних, Попових, Саніних, Набоків, Рудніцьких, Кулішів.

Розлетілись колишні учні по всьому світу. Живуть і працюють наші випускники в різних куточках рідної України та за кордоном: в Італії, Росії, Англії, Польщі, Америці та інших країнах.

Великий внесок у становлення нашої школи і розвиток навчально-виховного процесу зробили вчителі-ветерани педагогічної праці та вчителі- пенсіонери:

– Щербініна Надія Миколаївна;

– Рудніцька Поліна Євгенівна;

– Мальченко Валентина Семенівна;

– Куліш Ольга Кирилівна;

– Єрохіна Лідія Миколаївна;

– Колеснік Лариса Іванівна – старший вчитель;

– Саніна Надія Миколаївна – відмінник освіти України;

– Набока Євгенія Федорівна;

– Попова Світлана Миколаївна;

– Картавець Людмила Григорівна;

– Токарчук Тетяна Михайлівна;

– Помазнюк Світлана Володимирівна;

– Квятковський Анатолій Вікторович;

– Хомутецька Віта Анатоліївна.

  • У березні 2017 року школу очолила Шевченко Ніна Михайлівна, за фахом вчитель української мови та літератури. Під її керівництвом працює колектив, до якого належать досвідчені майстри своєї справи: заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії та правознавства Ютко Наталя Миколаївна, вчителі початкових класів – Фурман Людмила Вікторівна, Осіння Тетяна Петрівна, Довга Валентина Миколаївна, молодий педагог Зінченко Інна Олександрівна; вчитель української мови та літератури Швець Юлія Вікторівна, вчитель хімії, біології та географії Кужель Таіса Володимирівна, вчитель математики та інформатики Вдовиченко Олег Григорович, вчитель фізики та трудового навчання Довгий Валерій Дмитрович, вчитель світової літератури Шевченко Ольга Анатоліївна, вчитель фізкультури Квятковський Василь Вікторович, вчитель основ здоров’я та фізкультури Галузинський Андрій Володимирович, організатор дитячого колективу Жигула Світлана Вікторівна, бібліотекар Литвиненко Алла Анатоліївна.
  • Вчительська доля мудрістю вкрита,Дзвенить вона сміхом дитячих сердець.Вчительська доля дощем раннім вмита,         Вона для людей буде вічним взірцем.Вклонимось низько учительській доліІ шану святу крізь віки пронесемо,Серця подаруєм в дитячих долоняхІ щедру любов принесемо.Плине з роками учительська доля,Та в серці живе молодечий політ.Вчительська доля – посріблені скроніІ щира молитва за учнів своїх.
  • З 5 вересня 2017 року навчальний заклад набув нового статусу – НОВОНАТАЛІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ – ФІЛІЯ ОПОРНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “ХРЕСТІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ ХРЕСТІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ”. Педагогічний колектив налічує 15 вчителів, з них 3 педагога мають І кваліфікаційну категорію, 6 – ІІ категорію, 4 – спеціалісти, 2 – бакалаври.

Людям із порушенням зору